Gliwice Kryminałki Ważne

4 wypadki w Gliwicach i powiecie gliwickim

”Przez ostatnie trzy dni miały miejsce cztery wypadki, nie wliczamy w to kilkunastu kolizji dziennie. Czy zła pogoda i wahania ciśnienia atmosferycznego, mają wpływ na liczbę wypadków samochodowych? Czy rażące promienie wschodzącego słońca i wysokie temperatury, które zanotowaliśmy w ostatnich dniach, mają jakiekolwiek znaczenie? Doświadczenie uczy, że tak” – informuje gliwicka policja.

Na granicy Gliwic i Kleszczowa doszło do zderzenia motocykla i samochodu osobowego. Przed godziną 8.00, 43-letni kierowca osobowego samochodu marki Toyota wykonywał manewr skrętu w lewo i… nie zauważył nadjeżdżającego z naprzeciwka motocykla marki BMW. 38-letni mieszkaniec Zabrza doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Przed godziną 16.00 w Nieborowicach, na wysokości Mysiej Góry, 20-letni kierowca Mazdy z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, powodując czołowe zderzenie z Suzuki Swift, którą prowadziła 23-letnia kobieta z Zabrza. Kobieta doznała obrażeń.

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch dzisiejszych wypadków, do których doszło około 8.00. Pierwszy na ulicy Nowy Świat w Gliwicach – zderzyły się dwie osobówki. Jedna z uczestniczek, w zaawansowanej ciąży, skarżyła się na bóle brzucha.
Tuż po godzinie 8.00 samochód marki Skoda potrącił pieszą na ulicy Portowej.

Przedwczoraj, około godziny 12.00 na ulicy Myśliwskiej, 59-letni kierowca Lexusa potrącił 56-latka na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pieszy odniósł poważne obrażenia i został przewieziony do szpitala.

„Promienie słoneczne mogą być szkodliwe dla wzroku, powodując ograniczenie akomodacji oka oraz utrudnienia w bezpieczeństwie na drodze. Dodatkowo, nagrzewają karoserie i wnętrza pojazdów, co znacząco wpływa na zdolność koncentracji kierowców. Lekarze twierdzą, że wysoka temperatura przyspiesza metabolizm i zwiększa zużycie tlenu. W takich warunkach kierowcy szybciej się męczą, mogą występować chwilowe omdlenia, którym sprzyja odwodnienie lub choroby układu krążenia. Apelujemy o ostrożność i uwzględnianie wszystkich możliwych zagrożeń na drogach” – informuje policja.