Gliwice

Adoptuj psa w Forum! Będą też warsztaty i możliwość wsparcia schroniska

Akcja adopcyjna psów, bezpłatna sterylizacja zwierząt, pokazy ze szkoleniem z wychowania czworonoga oraz warsztaty szycia legowisk – oto główne atrakcje Międzynarodowego Dnia Psa, który w Centrum Handlowym FORUM, tak jak na całym świecie, obchodzony jest 26 sierpnia.

Jak co roku, przygotowane do adopcji psy będą czekały na nowych właścicieli na scenie głównej, poziom 0, Centrum Handlowego FORUM. Od 14:00 do 17:00 do dyspozycji odwiedzających będą też wolontariusze ze schroniska, gotowi do rozmów o adopcji zwierzaka. Doradzą również, jak należy się przygotować przed zabraniem do domu nowego pupila. Są to ludzie z ogromnym doświadczeniem, dlatego warto przyjść i dowiedzieć się, z czym wiąże się ważna decyzja o adopcji psa, zmieniająca na lepsze nie tylko jego, ale także nasze życie.

– Osoby, które zdecydują się przyjąć pod swój dach pierwszego zwierzaka, szczególnie zapraszamy na pokazy i mini szkolenie, jak wychowywać zwierzaka. Ważne, by dowiedziały się jak najwięcej o psich zwyczajach, bo to pozwala dokonać właściwego wyboru. Wolontariusze ze schroniska przez trzy godziny będą odpowiadać na wszystkie pytania – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Dzień Psa w FORUM to również miejsce warsztatów dla rodzin.

Tym razem będzie można wspólnie szyć legowiska dla mniejszych psów. Każdy może to zrobić dla swojego zwierzaka, a kolejne wykonane podczas warsztatów legowisko przekazać dla zwierząt ze schroniska.

Międzynarodowy Dzień Psa obchodzony jest 26 sierpnia i w CH FORUM odbywa się tydzień po Międzynarodowym Dniu Bezdomnych Zwierząt, który w tym roku przypadał na 19 sierpnia. Ten dzień został zainicjowany przez ISAR (Międzynarodowe Towarzystwo Praw Zwierząt), którego celem jest podnoszenie świadomości na temat zbyt dużej populacji psów i kotów na całym świecie. Poza akcjami promującymi adopcję, z bezdomnością zwierząt walczy się między innymi poprzez ich sterylizację, dlatego tym razem CH FORUM sfinansowało akcję sterylizacji ponad 20 zwierząt należących do mieszkańców Gliwic, których nie stać na wykonanie takiego zabiegu. Takie osoby mogą zgłosić się podczas eventu do wolontariuszy schroniska, by uzyskać pomoc w otrzymaniu skierowania na taki zabieg.

– Dzień Psa to wspaniały i symboliczny moment, by przypomnieć, że najlepszy przyjaciel człowieka zasługuje na życie w radości, otoczony miłością i obdarowany szacunkiem oraz więzią z opiekunem. To również czas na podnoszenie świadomości na temat adopcji psów; pokazanie, że jeśli ktoś szuka wiernego towarzysza życia, schroniska są pełne czworonożnych przyjaciół, którzy czekają na swoją szansę. Walka z bezdomnością odbywa się także przez czipowanie zwierząt. Na spotkaniu przypomnimy o miejskiej akcji związanej z bezpłatnym czipowaniem w jednej z gliwickich lecznic – mówi Barbara Malinowska, kierownik Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach.

Tradycją imprez, podczas których dochodzi do spotkań nowych właścicieli z bezdomnymi zwierzakami jest wsparcie gliwickiego schroniska. Na miejscu można się dowiedzieć, jakie są aktualne i najpilniejsze potrzeby, by pomóc zwierzętom mieszkającym w schronisku. Będzie można również przynieść karmę dla zwierząt – nawet w mniejszej ilości, za to dobrej jakości, bowiem w schronisku przebywa zwierząt z problemami zdrowotnymi i wymagających specjalistycznego żywienia. Tego dnia w salonie ZOO AFRYKA na hasło: dobro wraca można zakupić suchą i morką karmę z obniżką ceny o 10 proc., a legowiska i przysmaki aż o 15 proc taniej od sklepowych cen. Podczas spotkania można również zasięgnąć informacji, w jaki sposób zostać wolontariuszem Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach. Jeżeli aktualnie nie jesteście w stanie przygarnąć zwierzęcia, ale możecie podarować im choć trochę czasu, to kilkadziesiąt psów czeka na opiekę i czułość. Każda godzina poświęcona zwierzętom, które są nieadoptowalne, pozwala polepszyć ich smutne życie. Międzynarodowy Dzień Psa to również okazja, by pokazać, jak wiele korzyści futrzak wnosi do życia swojego opiekuna. Pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie, wielka energia i korzyści emocjonalne oraz poczucie ochrony to tylko niektóre z atutów posiadania psa. W CH FORUM na najbliższy Dzień Psa oraz w każdy inny dzień można przyjść ze swoim czworonożnym przyjacielem, bowiem właściciele zwierząt mogą korzystać ze strefy gastro przyjaznej pupilom. Znajduje się ona w tylnej części sekcji restauracyjnej na poziomie +1.
Adoptujcie i wspierajcie bezdomne zwierzęta z FORUM!

Materiał partnera