Gliwice Kryminałki Ważne

Akcja „Prędkość” w Gliwicach. 153 mandaty, zatrzymano 2 prawa jazdy

158 ujawnionych przekroczeń prędkości, to bilans działań gliwickiej drogówki do akcji „Prędkość”, która odbyła się w całej Polsce w piątek.

Wśród zatrzymanych byli również dwaj kierujący z aktywnymi zakazami prowadzenia pojazdów oraz jeden na podwójnym gazie.

„Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. W piątek użytkownicy dróg mogli zauważyć wzmożoną ilość patroli policyjnych skupionych na tym właśnie zagadnieniu. Pomimo wcześniej publikowanych informacji, tylko gliwiccy stróże prawa ujawnili 158 przekroczeń prędkości, z czego w przypadku dwóch konieczne było zatrzymanie prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h” – informuje policja.

W trakcie czynności z kontrolowanymi kierowcami, mundurowi ujawnili również wiele innych wykroczeń, jak chociażby prowadzenie pojazdów niesprawnych technicznie. Wobec sprawców wykroczeń mundurowi zastosowali 17 pouczeń oraz 153 mandaty karne. W przypadku 6-ciu z kontrolowanych kierowców, mundurowi sporządzili dokumentację niezbędną do skierowania wniosków o ukaranie do Sądu.

W trakcie kontroli, mundurowi ujawnili również dwóch kierowców, którzy nie stosowali się do sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli na ulicy Słowackiego. 31-latek wpadł bo przekroczył prędkość. Drugi, zatrzymany w Przyszowicach, prowadził pomimo zakazu prowadzenia pojazdów na okres 3 lat. Obu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W ręce stróżów prawa wpadł również 54-latek, który kierował mazdą, mając w organizmie ponad 0,8 promila. Grozi mu wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.