Gliwice Kryminałki Ważne

Bracia zaatakowali policjantów. Byli bez szans

W czasie minionego weekendu dochodziło, częściej niż zwykle, do napaści na interweniujących policjantów. W niedzielę na osiedlu Sikornik w Gliwicach w jednej z klatek schodowych zatrzymano 56-latka, który podczas interwencji obelżywymi słowy znieważał interweniujących policjantów.

„W sobotę w jednym z gliwickich supermarketów policjant w swoim czasie wolnym dokonujący zakupów, podjął interwencję wobec głośno przeklinającego klienta. Poprosił mężczyznę o stosowne zachowanie. Okazało się, że na pomoc awanturnikowi przybył drugi mężczyzna i razem stali się jeszcze bardziej agresywni. Policjant poprosił pracowników o wezwanie policji, sam okazał legitymację służbową. Wówczas jeden z agresorów odepchnął funkcjonariusza i szybko wraz z kompanem opuścili sklep. Akcja przenosiła się na zewnątrz, gdzie przybył wezwany patrol i w momencie zatrzymywania jednego, podbiegł jego kompan – potem okazało się, że to brat” – przekazuje KMP Gliwice.

Bracia wspólnie atakowali policjantów.

Obaj sprawcy, w wieku 30 i 36 lat zostali obezwładnieni i przetransportowani do komendy, gdzie osadzono ich w policyjnym areszcie.

„Dzień wcześniej prokurator zastosował dozór policyjny wobec czworga podejrzanych o czynną napaść na policjanta, który podobnie jak wyżej opisane, w swoim czasie wolnym, podjął interwencję wobec głośno przeklinających i używających wulgarnego języka w miejscu publicznym „podchmielonych” mieszkańców Gliwic. W grupie znajdowali się mężczyźni w wieku 26, 32 i 36 lat oraz kobieta lat 25. Cała czwórka czeka teraz na proces karny i wyrok” – informuje policja.