Gliwice Kryminałki Ważne

Dwa wypadki z udziałem pieszych

W Gliwicach na Świętojańskiej, na oznakowanym przejściu, potrącono 50-letnią obywatelkę Ukrainy. W Knurowie na ul. Zwycięstwa potrącono dwie nastolatki. Wszystkie poszkodowane trafiły do szpitali. Oba zdarzenia miały miejsce w porze wieczorowej.

Zaczęło się o godz. 16.44, kiedy to powiadomiono o wypadku przy ulicy Świętojańskiej, na wysokości numeru 68. Tu 47-letni kierowca opla vectry potrącił 50-latkę. Ciężko ranną kobietę do szpitala przetransportowało pogotowie, zaś policja przeprowadziła szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Sprawa będzie wyjaśniana przez śledczych z komendy miejskiej.

Jeszcze zanim zakończyły się te czynności, patrol wypadkowo-oględzinowy gliwickiej drogówki został wezwany do kolejnego potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tym razem przy ulicy Zwycięstwa (na wysokości numeru 45) w Knurowie. W tym przypadku 70-latka jadąca samochodem Kia Picanto potrąciła dwie nastolatki. Dziewczyny w wieku 14 i 17 lat z poważnymi obrażeniami przewieziono do szpitala. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

Policja apeluje do pieszych: decydując się na przejście przez ulicę, zanim postawicie na „pasach” pierwszy krok, musicie mieć pewność, że kierowca was widzi i zwalnia.

„Kierowco! Musisz pamiętać, że masz prawny obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, zbliżając się do przejścia. Szczególnie, powtarzamy – szczególnie, w porze wieczorowo-nocnej, gdy piesi są prawie niewidoczni, m.in. z uwagi na kolory ubrań. Musicie zwalniać” – informuje policja.