Gliwice

Gliwiczanie chwalą policjantów. Wymienili koło w samochodzie

„Zadaniem służb policyjnych jest dbanie o bezpieczeństwo życia i mienia obywateli, utrzymanie ładu oraz porządku na drogach, zapobieganie przestępstwom i wykrywanie sprawców czynów już popełnionych” – informuje policja.

Gliwiccy policjanci coraz częściej otrzymują wyrazy uznania od „zwykłych obywateli”. Poniżej lista podziękowań, jakie nadeszły w ciągu ostatniego tygodnia.

„15 maja otrzymaliśmy list od mieszkańca Gliwic, który docenił spokój, rozwagę, zrozumienie i profesjonalizm policjantów z I komisariatu, interweniujących w jego mieszkaniu. 19 maja z kolei otrzymaliśmy maila od internauty, dziękującego za interwencję funkcjonariuszy drogówki, którzy pomogli mu w trudnej sytuacji na ulicy Tarnogórskiej – chodziło o kolizję z sarną. Kierowca wyraził wdzięczność za „profesjonalizm i życzliwość, jaką okazali policjanci podczas interwencji”.
Tego samego dnia pewna kierująca, mająca defekt koła w drodze do pracy, mogła liczyć na pomoc dwóch mundurowych z gliwickiej drogówki – sierżanta Jakuba Koteckiego i sierżanta Grzegorza Nowaka, którzy wymienili jej zepsute koło.
A dziś, 22 maja, dostaliśmy maila z pochwałą dla policjanta ruchu drogowego, który w piątek ok. godz. 19.00 kierował ręcznie ruchem na skrzyżowaniu Tarnogórskiej i Grottgera. To działanie było niezbędne do rozładowania korków, powstałych z powodu przybycia dużej liczby pojazdów z kibicami Ruchu Chorzów i Odry Opole. Wyraźnie widać, że profesjonalizm, z jakim funkcjonariusz kierował ruchem, zrobił duże wrażenie na kierowcach” – informuje KMP Gliwice.