Gliwice Sport Ważne

Górnik wygrał z Piastem w Gliwicach

W sobotnim meczu 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał z Górnikiem Zabrze 1-3. Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Jorge Felix.

Po meczu Jakub Czerwiński powiedział: „Inaczej wyobrażaliśmy sobie początek tej rundy. Wydawało się, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego spotkania. W pierwszej połowie to nie był ten Piast, który miał być. To nie była ta gra jakiej oczekiwaliśmy. Nie poznawałem w pewnym momencie tych zawodników, którzy grali w koszulkach Piasta Gliwice. Coś nam splątało nogi. Nie potrafię na tę chwilę znaleźć wytłumaczenia, dlaczego tak było. Druga połowa to niezły początek w naszym wykonaniu, energiczny. Szybko stracona bramka na 0-2 podcięła nam skrzydła i dalszy ciąg już wszyscy znamy”.

Aleksandar Vuković (trener Piasta Gliwice): „Gratulacje dla przeciwnika za zasłużone zwycięstwo. To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Nie licząc początkowego fragmentu, bo do pierwszej bramki nic nie wskazywawało, że zagramy słabsze spotkanie. Później to się wydarzyło, bo straciliśmy bramki, których nie zwykli jesteśmy tracić i to jest klucz do końcowego wyniku. Ceniliśmy naszą solidność i grę w defensywnie, ale w tym spotkaniu nie miało to miejsca. To jest potwierdzenie tego, że to się samo nie dzieje i nie robi, tylko jest efektem ciężkiej pracy, koncentracji i dobrych decyzji, czego w niektórych momentach zabrakło. To jest najważniejszy punkt z naszego punktu widzenia, dlaczego ten mecz jest dla nas tak nieudany”.

Jan Urban (trener Górnik Zabrze): „Można powiedzieć, że w końcu, bo wszyscy wiemy, że w ostatnim czasie Piast Gliwice nam “nie leżał”. Teraz zasłużone zwycięstwo, chociaż w pierwszej połowie była sytuacja, po której Rafał Janicki wybijał piłkę z linii bramkowej. To na pewno mogłoby skomplikować nam mecz, ale tak się nie stało. Wbrew pozorom padły cztery bramki, ale w całym spotkaniu nie było zbyt wiele innych, groźnych sytuacji. Skuteczność z naszej strony była naprawdę dobra i wyjeżdżamy stąd w końcu z trzema punktami.”
info/fot. Piast Gliwice