Gliwice Ważne

Harcerze z Gliwic podsumowali rok

W miniony piątek, 24 czerwca, miało miejsce zakończenie roku szkolnego. W tym dniu także harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej podsumowali swoją roczną działalność, spotykając się na wspólnym, uroczystym apelu.

W piątkowym apelu przy pl. Józefa Piłsudskiego w Gliwicach udział wzięło ok. 250 harcerzy z Gliwic i powiatu gliwickiego – poza gliwiczanami obecne były m.in. silne reprezentacje Toszka czy Knurowa.
DEAB BA AA CDFCED
Na apelu odczytano ostatni, przedwakacyjny rozkaz komendanta hufca oraz nagrodzono najbardziej zasłużone w minionym roku osoby. Odznakę „Za Zasługi dla Hufca Ziemi Gliwickiej” w stopniu brązowym otrzymali: phm. Zofia Młotkowska, pwd. Przemysław Gołasz i pwd. Dariusz Janik. Listem gratulacyjnym Komendanta Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej odznaczeni zostali: pwd. Maciej Henkel, dh. Jagoda Dziewońska, dh. Daria Kasprzyk oraz dh. Katarzyna Pielecka.
FCCB EEC ABBE ABCD
Po oficjalnej części wszyscy uczestnicy apelu otrzymali słodki upominek w postaci lodów, który umilił im świeżo rozpoczęte wakacje. W ramach zwieńczenia całorocznych działań, na członków Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej czeka jeszcze Harcerska Akcja Letnia, czyli obozy i kolonie zuchowe w całej Polsce. W tym roku harcerze z Gliwic i powiatu gliwickiego udadzą się do Rozewia, Białego Brzegu i Kucobów.

Mat. prasowy: Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej
Fot.: Kamil Widuch