Gliwice Kryminałki Ważne

Kaskadowy pomiar prędkości na ulicach Gliwic

Dzisiaj od samego rana gliwiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach prowadzą akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. „Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju. Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą” – informuje policja.

Czym są kaskadowe pomiary prędkości?

Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

„Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy dozwoloną prędkość rażąco przekroczą, muszą liczyć się z konsekwencjami” – informuje KMP Gliwice.

„Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę” – dodaje policja.