Gliwice Inwestycje Ważne

Kiedy ta ulica będzie przejezdna? Znów jest nowy termin

W styczniu Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach zapewniało, że zgodnie z umową z wykonawcą – prace na ul. Zbożowej powinny zakończyć się do 31 marca 2023 r. Po tym terminie miały nastąpić odbiory techniczne i ulica znów będzie całkowicie przejezdna. Tak się nie stało. Droga dalej jest rozkopana. W kwietniu zapowiedziano, że planowany termin zakończenia wszystkich robót budowlanych to koniec II kwartału 2023 r. Mówimy „sprawdzam”.

W styczniu, na prośbę Czytelnika, zajęliśmy się sprawą ul. Zbożowej. „Minął rok od momentu zamknięcia, a odcinek nadal pozostaje nieprzejezdny. Rozumiem inflację, problemy z materiałami. Przejeżdżam tam często i niestety końca nie widać. A skręt z DK88 na ulicę Toszecką w kierunku centrum w godzinach szczytu to nie lada wyczyn” – napisał pan Dawid.

Przypomnijmy, że droga została zamknięta w styczniu 2022 r. Pierwotny termin zakończenia prac określano na pierwszy kwartał 2022 r. Roboty jednak się przeciągają.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem gliwickich wodociągów, które odpowiadają za inwestycję. Podano kolejny termin zakończenia prac.

„Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Dworskiej i ul. Zbożowej w Gliwicach dla zespołu budynków wielorodzinnych – ETAP B i C prowadzonej przez PWiK Sp. z o.o. została zakończona. Obecnie uzyskiwane jest zgłoszenie zakończenia robót budowlanych w PINB-ie” – informuje Krzysztof Krzemiński w imieniu PWiK Gliwice.

„Zakończenie budowy sieci kanalizacji deszczowej w ul. Zbożowej i Owczarskiej w Gliwicach, której inwestorem jest Gliwice – miasto na prawach powiatu ustalone zostało na dzień 21.07.2023 r.” – informuje PWiK.

„Przesunięcie terminu z poprzednio zakładanego, tj. koniec II kwartału 2023 r. wyniknęło z umowy kolizyjnej z firmą Tauron-Dystrybucja oraz spowodowane było koniecznością wyłączenia zasilania do jednego z kluczowych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie KSSE. Prace te zostały wykonane i obecnie do ułożenia pozostał odcinek 60 metrów bieżących sieci kanalizacji deszczowej. Roboty prowadzone są z pełną intensyfikacją i nie zakłada się dalszych opóźnień w tych pracach” – zapewnia przedstawiciel PWiK.

Czy tym razem uda się dotrzymać terminu? Czas pokaże.