Gliwice Ważne

Kolejna strefa „Tempo 30” w Gliwicach

W części dzielnicy Wójtowa Wieś od poniedziałku – 28 sierpnia obowiązywać będzie strefa – „Tempo 30”.

To już kolejne takie rozwiązanie na terenie naszego miasta. Strefę tego typu wprowadza się dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych.
„Zmiany zainicjowane zostały przez Radę Dzielnicy Wójtowa Wieś. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – strefa z ograniczoną prędkością, gdzie kierowcy będą mogli poruszać się maksymalnie 30 km/h – obejmie ulice: Puszkina, Małą, Długą, Prusa, Skargi, Norwida, Damrota, Sobieskiego – od Słowackiego do Kościuszki, Ligonia na odcinku od ulicy Mickiewicza do ulicy Daszyńskiego, Mickiewicza, Zawiszy Czarnego, Kazimierza Wielkiego, Długosza i Oleśnickiego” – informuje ZDM Gliwice.

„W ubiegłych latach „Tempo 30” wprowadziliśmy w części dzielnicy Sikornik. Do 30 km/h, kierowcy muszą zwolnić m.in. na ulicach: Mewy, Czajki i Bekasa, Zimorodka, Rybitwy, Cyraneczki, Kormoranów, Wilgi, Kokoszki i Derkacza. Strefą objęliśmy także część traktów w dzielnicy Czechowice, Politechnika i Łabędy” – informuje ZDM Gliwice.