Gliwice Kryminałki Ważne

Kolejne potrącenie w Gliwicach. Mężczyzna poważnie ranny

Wczoraj, w Gliwicach, na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie ulicy Poniatowskiego i Krakusa doszło do wypadku.

Pieszy, który został potrącony, odniósł bardzo poważne obrażenia i został przetransportowany do szpitala.

„Zdarzenie miało miejsce po godzinie 16:00, gdy 20-letni kierowca skody octavii potrącił 53-letniego mieszkańca Bytomia, zdarzyło sie to na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowany doznał szeregu poważnych obrażeń. Został przewieziony do szpitala. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i postanowili zatrzymać kierującemu uprawnienia oraz dowód rejestracyjny pojazdu.
Przeprowadzone w tej sprawie dochodzenie pozwoli ustalić wszystkie przyczyny i okoliczności kolejnego wypadku na przejściu” – informuje policja.

„Przypominamy, że kierowca, zgodnie z zasadami, powinien poruszać się w terenie zabudowanym z prędkością nieprzekraczającą 50 km na godzinę, skupiając uwagę na jezdni. Podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność. Zwalniając, zwiększamy szansą na skuteczną reakcję nawet w przypadku, gdy pieszy popełni wykroczenie, tj. wtargnie na przejście. Innymi słowy, kierowca powinien być w stanie zatrzymać pojazd, jeśli zajdzie taka konieczność” – dodaje KMP Gliwice.