Gliwice Ważne

Komendant gliwickiej straży pożarnej awansował

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach – st. bryg. Roman Klecha, który pełnił tę funkcję od 2019 roku, został awansowany na stanowisko Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Uroczysta zbiórka z okazji zakończenia służby w Gliwicach odbyła się 7 marca w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.

– Jestem dumny, że przez 5 lat mogłem pełnić zaszczytną funkcję Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach. Był to najlepszy okres w mojej służbie. Spotkałem tutaj bardzo dużo wartościowych osób. Myślę, że to właśnie nasza wspólna praca zaowocowała moim awansem. Uważam, że to wyróżnienie przede wszystkim dla Państwa, dla Waszej pracy, którą ja firmowałem swoją twarzą. Moją ambicją było, żeby gliwicka komenda była najlepsza w województwie i myślę, że pod wieloma względami taka była. Bardzo serdecznie dziękuję – mówił st. bryg. Roman Klecha.

Jego obowiązki na stanowisku Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach przejął st. bryg. Marian Matejczyk, który przyznał, że jego poprzednik to pierwszy w historii Państwowej Straży Pożarnej strażak służący w Gliwicach, powołany na tak wysokie stanowisko.