Gliwice Kryminałki Ważne

Konkurs dla najlepszych dzielnicowych. Wyróżniony policjant z Łabęd

Wśród zwycięzców wojewódzkich eliminacji XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” znalazł się asp. sztab. Krzysztof Tacka z Komisariatu IV Policji w Gliwicach (Łabędy), który kolejny raz stanął na podium.

Został uznany za najlepszego w kategorii kierowników dzielnicowych w województwie śląskim. To nie przypadek, gdyż już w 2019 roku zdobył miejsce na podium w Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019”. W zawodach uczestniczyli zarówno dzielnicowi, jak i ich kierownicy.

W ubiegłym tygodniu ponad 60 kierowników rewirów dzielnicowych rywalizowało w testach z zakresu wiedzy policyjnej, prawa, analizy merytorycznej służbowej dokumentacji oraz pierwszej pomocy. Oczywiście, zakres tematyczny zadań uwzględniał obszar służby dzielnicowego oraz kierowania rewirem dzielnicowym przez przełożonego. Funkcjonariusze konkurowali także w strzelectwie. Ta część konkursu wymagała od mundurowych nie tylko celności, ale również odpowiedniego zachowania przed i po zakończeniu strzelania.

Najlepszym dzielnicowym został st. sierż. Sebastian Chojnacki z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.