Gliwice Kryminałki Ważne

Kradzieże aut i koł w Gliwicach. Pojawiły się nowe grupy?

W naszym rejonie uaktywnili się złodzieje pojazdów i kół samochodowych. Wcześniej, dopóki nie zatrzymano złodziei, kradziono katalizatory. Te sprawy łączyło jedno – nikt niczego niepokojącego nie zauważył. Czy to możliwe?

„Czy rzeczywiście nikt nie słyszał hałasu piłowania metalu przy wycinaniu katalizatora z samochodu zaparkowanego na osiedlowym parkingu? Czy nikogo nie zaintrygował fakt pośpiesznego odkręcania kół z samochodu sąsiada przez obcych mężczyzn?” – pyta policja z Gliwic.

„Sprawiedliwie przyznać trzeba, że kradzieży samochodu nie da się już zauważyć. Złodziej podchodzi do auta, otwiera go swoim „pilotem”, uruchamia i… odjeżdża. Jednak zaznaczmy, wcześniej zawsze na złodziejskim rekonesansie pojawia się obcy samochód, a w nim zazwyczaj dwóch, czasami trzech – młodych mężczyzn. Ewidentnie czegoś szukają, rozglądają się. Prosimy zatem o zapamiętanie szczegółów i przekazanie takich informacji pod numer alarmowy 112, można czynić to anonimowo. Natychmiast we skazany rejon podjedzie nieoznakowany patrol i sprawdzi każdy sygnał” – prosi policja.

Dzisiaj przed godziną 3.00 w nocy policjanci przyjęli zgłoszenie od właściciela samochodu marki BMW, którego obudził alarm jego pojazdu. Okazało się że, na ulicy Nowej w Gliwicach obok auta ustawiono cegły. Ktoś próbował ukraść koła – świadczyły o tym też poluzowane śruby mocujące w jednym z kół.
Dzisiaj około godziny 5.30 inny właściciel samochodu marki BMW ujawnił kradzież kół. Pojazd zaparkowany był przy ulicy Słowackiego (wysokość numeru 62) w Gliwicach.
Dzisiaj około 6.30 właściciel ujawnił kradzież swojego samochodu marki Renault Megane 4 GT koloru niebieskiego o numerze rejestracyjnym SL1770G. Pojazd zaparkował wczoraj na parkingu przyblokowym w Gliwicach przy ul. Granitowej na wysokości numeru 15.
Wczoraj w Knurowie właściciel zgłosił kradzież koparko-ładowarki marki CAT 428. 9 tonowa maszyna stała na placu przy ulicy Szpitalnej. Jak się okazało – do kradzieży mogło dojść w okresie pomiędzy 1 grudnia 2023 do momentu ujawnienia.

„W tych sprawach wszczęto dochodzenia. Ustalamy i zabezpieczamy zapisy monitoringów, poszukujemy świadków” – przekazuje policja.

„Być może są osoby, które wiedzą coś o wymienionych wyżej kradzieżach, być może posiadacie Państwo podejrzenia, kto mógł się ich dopuścić. W takim przypadku prosimy o kontakt z telefoniczny z oficerem dyżurnym (telefon całodobowy: 47 8592 255). Informacje można też przesyłać anonimowo, na przykład – za pośrednictwem skrzynki „powiadom nas”. Informujący mają gwarancję anonimowości” – przekazuje policja.