Gliwice Kryminałki Ważne

Ludzie w tunelu DTŚ. Jedni na piechotę, inni rowerem i hulajnogą

<h3<Niestety wciąż, mimo apeli, ustawionych znaków informujących o rodzaju pojazdów, którymi można poruszać się po Drogowej Trasy Średnicowej, nie brakuje tych, którzy za nic mają swoje zdrowie, a nawet życie i z premedytacją narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu.

Tylko w ostatnim czasie, dwa takie zdarzenia odnotowane zostały przez pracowników Centrum Sterowania Ruchem. Rowerzysta podróżujący, na całe szczęście w niedzielne popołudnie, kiedy natężenie ruchu jest znacznie mniejsze, wjechał na DTŚ od strony DK88 z kierunku Kleszczowa i podróż swoją zakończył na zjeździe do ulicy Robotniczej. Drugi natomiast, na hulajnodze po przejechaniu wzdłuż ulicy Dubois (od ulicy Zwycięstwa), wjechał na DTŚ przy wiadukcie na ulicy Sienkiewicza, do tunelu (kierunek Katowice) po czym zjechał łącznicą na ulicę Dworcową, w kierunku Placu Piastów.

Wszystkie wizyty nieproszonych gości w tunelu są wychwytywane przez system monitoringu wizyjnego, który automatycznie przekazuje komunikat o treści – „Człowiek w tunelu” – do Centrum Sterowania Ruchem. W przypadkach powodujących zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym tunel zostaje zamknięty. Nieodpowiedzialne zachowania przyczyniają się do powstawania znacznych utrudnień dla kierowców, którzy muszą wówczas podróżować trasą objazdową.

W przypadku wszystkich wykroczeń powiadamiane są jednocześnie odpowiednie służby, które mogą wyciągnąć konsekwencje przewidziane przepisami prawa.