Gliwice Kryminałki Ważne

Naruszył nietykalność funkcjonariusza policji. Trafił do więzienia

Miniony weekend okazał się spokojny. Gliwiccy stróże prawa, nie odnotowali wzmożonej działalności przestępczej. Nie obyło się jednak bez zatrzymań sprawców przestępstw i wykroczeń.

Gliwiccy funkcjonariusze w trakcie dwóch dni zatrzymali 5 poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Wśród poszukiwanych znajdował się 58-latek z Knurowa, który następne 5 miesięcy spędzi za kratkami. Jest to kara, jaką otrzymał za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz ich znieważenie. „Teraz będzie miał dużo czasu, aby przemyśleć swoje zachowanie” – informuje gliwicka policja.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali także rozliczeni kierujący rowerami, którzy poruszali się jednośladami, w stanie nietrzeźwości. Minionego weekendu, gliwiccy funkcjonariusze zatrzymali 5 takich osób.

„Przypominamy i apelujemy, aby zachować rozsądek. Prowadzenie pojazdu innego niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości (ponad 0,5 promila) zagrożone jest karą grzywny nie niższą niż 2500 złotych. Za kierowanie innym pojazdem niż mechaniczny (rowerem) po użyciu alkoholu (0,2-0,5 promila) grozi grzywna nie niższa niż 1000 złotych” – informuje policja z Gliwic.