Gliwice Inwestycje Ważne

Odcinkowy pomiar prędkości na DK88. Ruszają prace

Na Drodze Krajowej nr 88 pojawi się odcinkowy pomiar prędkości. To inwestycja zapowiadana od lat.

Wkrótce nad DK88 w Gliwicach i Zabrzu zainstalowane będą wysięgniki dla urządzeń rejestrujących prędkość. Urządzenia, które pojawią się na drogach, to Unicam VELOCITY3.

Właśnie ruszają pierwsze prace.
– W dniach 25 -29 września, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w ciągu DK88 na czas montażu wysięgników dla urządzeń rejestrujących prędkość – przekazuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu. – Ze względu na zakres inwestycji oraz utrzymanie płynności ruchu pojazdów zakres prac podzielony został na 5 etapów. 25 września wprowadzony będzie 1 etap, w którym prace będą prowadzone od strony ul. Kruczka. Na czas robót będzie zwężona jezdnia ul. Kruczka. Ze względu na szerokość jedni tymczasowa organizacja ruchu będzie wspomagana poprzez ręczne kierowanie ruchem.

Za inwestycję odpowiada GITD, natomiast jej wykonawcą będzie firma Sprint SA. Co ważne – urządzenia mają możliwość rejestracji naruszeń na kilku pasach ruchu niezależnie od tego, po którym pasie porusza się pojazd. Umożliwiają identyfikację samochodu, rejestrują wizerunek sprawcy oraz szereg innych parametrów. Są dostosowane do pracy w trudnych warunkach pogodowych.