Gliwice Sport Ważne

Patryk Dziczek z Piasta powołany do reprezentacji Polski

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz ogłosił skład 25-osobowej kadry, która będzie reprezentować Biało-Czerwonych podczas październikowych meczów eliminacyjnych do mistrzostw Europy. Wśród powołanych znalazł się pomocnik Piasta Gliwice, Patryk Dziczek!

Późnym wieczorem selekcjoner kadry narodowej, Michał Probierz ogłosił listę 25 zawodników, którzy wezmą udział w październikowym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Wśród nich znalazł się pomocnik Piasta Gliwice, Patryk Dziczek. Wychowanek Niebiesko-Czerwonych stanie przed szansą na zaliczenie debiutu w pierwszej reprezentacji.

W październiku 2022 roku Patryk Dziczek znalazł się w szerokiej kadrze Polski na mistrzostwa świata w Katarze. – To duma, że udało mi się znaleźć w szerokiej kadrze, która liczy ponad 40 zawodników. Dla mnie to duże wyróżnienie po tak długiej przerwie, gdzie przez półtora roku nie grałem w piłkę – wspominał pomocnik Piasta w wywiadzie po ogłoszeniu powołań.

W przeszłości 25-latek regularnie rozgrywał mecze w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Był istotnym graczem Biało-Czerwonych w młodzieżowych mistrzostwach Europy w 2019 roku rozgrywanych we Włoszech. Dziku ma na swoim koncie łącznie 15 występów w narodowych barwach, w których zdobył dwie bramki.

W obecnym sezonie rozegrał dziewięć meczów w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy, w których zdobył cztery bramki. Podczas październikowego zgrupowania Patryk Dziczek wraz z reprezentacją Polski rozegra dwa spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Na początek zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Wyspami Owczymi. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 20:45. Trzy dni później o tej samej porze Biało-Czerwoni rozegrają mecz z Mołdawią na PGE Narodowym.
info / fot. Piast Gliwice