Gliwice Sport Ważne

Piast ma nowego skrzydłowego. To 26-letni Ukrainiec

Nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Serhij Krykun. 26-letni skrzydłowy podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2026 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

– Jestem bardzo zadowolony, że dołączyłem do Piasta. Słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii o klubie, zespole oraz trenerze. Teraz jest czas na chwilę urlopu, ale już nie mogę się doczekać rozpoczęcia przygotowań i ciężkiej pracy – powiedział Serhij Krykun po podpisaniu kontraktu.

Serhij Krykun urodził się 22 września 1996 roku w Karpiłówce na Ukrainie. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w FK Cumań i FK Poddubce. W 2015 roku przeniósł się do Polski i zamieszkał w Białej Podlaskiej, gdzie występował w Akademii Piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaska oraz miejscowym Podlasiu. Następnie reprezentował Garbarnię Kraków oraz Resovię Rzeszów, a w 2020 roku trafił do Górnika Łęczna. W barwach Zielono-Czarnych rozegrał łącznie 108 meczów, w których zdobył 16 bramek oraz zanotował sześć asyst.

– Mogę wnieść do zespołu szybkość, determinację i charakter. A najważniejsze cele? Przede wszystkim, jak najwięcej wygranych z Piastem, a także dużo bramek i asyst – dodał nowy zawodnik Niebiesko-Czerwonych.

W zakończonym niedawno sezonie Serhij Krykun wystąpił w 33 meczach Fortuna 1. ligi, w których strzelił siedem goli i zanotował dwie asysty. Na swoim koncie zapisał również pięć spotkań w minionych rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski.
info / fot. Piast Gliwice