Gliwice Sport Ważne

Piast odpadł z Pucharu Polski. Porażka z Wisłą

W środowym meczu półfinałowym Fortuna Pucharu Polski Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 1-2 (0-2) i odpadł z rozgrywek.

„Prawda i fakty są takie, że widocznie nie zasłużyliśmy na to, żeby znaleźć się w finale. Nasze oczekiwania przed tym meczem były bardzo duże i kibiców też. Mimo, że Wisła to pierwszoligowy zespół to pokazała, że drzemie w tej drużynie ogromny potencjał, mają dobrych zawodników. Oczywiście byliśmy na to przygotowani, ale nie umieliśmy odpowiednio zareagować. Skończyło się to tak, że odpadamy. Bierzemy odpowiedzialność w stu procentach za ten wynik i za to co się stało. Oczywiście rozumiemy rozczarowanie kibiców i wszystkich związanych z Piastem Gliwice. Sami również jesteśmy bardzo rozczarowani” – powiedział obrońca Piasta, Jakub Czerwiński.

„Na początek gratulacje awansu dla Wisły. Mecz bardzo dobry i mógł się podobać. Odbył się w fantastycznej atmosferze i dobrych warunkach, ale dla nasz nieszczęśliwy. Chcę pogratulować mojej drużynie awansu do półfinału, bo uważam, że to nie jest prosta sprawa. Mecz rozpoczął się w najgorszy możliwy sposób… Rzadko zdarza się, żeby po pierwszym zagrożeniu była bramka. Mieliśmy w pierwszej połowie sytuację Patryka Dziczka i strzał głową Fabiana Piaseckiego i jeszcze kilka innych okazji. Później był drugi strzał i drugi gol dla rywali… Nie jest łatwo odwrócić takiego wyniku, szczególnie przy takim wsparciu, dzięki któremu drużyna gospodarzy się nakręciła. Próbowaliśmy w drugiej połowie i strzeliliśmy jednego gola. Było sporo ryzyka, przez co rywale mogli podwyższyć wynik, ale my również mieliśmy kilka okazji w zamieszaniu pod bramką przeciwnika. Trochę zabrakło, żeby zrobić coś więcej. Gratulacje mojej drużynie awansu do półfinału, a zespołowi z Krakowa finału, a bardziej niż tego, to życzę awansu do Ekstraklasy, bo takie drużyny powinny w niej grać” – mówił trener Piasta Aleksandar Vuković.
info: Piast Gliwice