Gliwice Sport Ważne

Piast wrócił do treningów. Pojedzie do Hiszpanii

Zawodnicy i sztab szkoleniowy Piasta Gliwice rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu 2023/24. We wtorek Niebiesko-czerwoni przeszli tradycyjne badania oraz testy wytrzymałościowe. Pierwszy wspólny trening zaplanowany jest na środę.

Po trzech tygodniach wolnego i przerwie świąteczno-noworocznej piłkarze Piasta Gliwice wznowili pracę i rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Pierwszy dzień po urlopach rozpoczął się od tradycyjnych badań, wspólnego śniadania oraz testów wytrzymałościowych.

– Wtorek to głównie badania i trochę siłowni, ale w środę mamy zaplanowany trening i niezależnie od temperatury będziemy trenować na boisku – powiedział trener Aleksandar Vuković w rozmowie z dziennikarzami w trakcie wtorkowego briefingu prasowego.

W kolejnych dniach Niebiesko-czerwoni będą pracować zarówno na boisku, jak i na siłowni, z kolei w poniedziałek gliwiczanie wylecą na zgrupowanie do hiszpańskiego L’Albir. – Podczas treningów będziemy kształtować i budować formę sportową oraz model gry, w którym chcemy funkcjonować. Cieszę się, że podobnie jak rok temu będziemy w Hiszpanii, bo mamy tam dobre warunki do realizacji planu – przyznał szkoleniowiec.

Podczas zgrupowania Piasta zagra pięć meczów kontrolnych. Trzech rywali jest już znanych, a o dwóch kolejnych poinformujemy po dopięciu ostatnich szczegółów i podpisaniu umów.

Plan zimowych przygotowań Piasta Gliwice:
9 stycznia – powrót do treningów
15 stycznia – początek zgrupowania w L’Albir (Hiszpania)
18 stycznia – sparing: Ferencvarosi TC
21 stycznia – sparing
24 stycznia – sparing
28 stycznia – sparingi: Krywbas Krzywy Róg i Metalist 1925 Charków
29 stycznia – powrót ze zgrupowania
3 lutego – sparing: Korona Kielce
10 lutego – liga: Górnik Zabrze

info/fot. Piast Gliwice