Gliwice Kryminałki Ważne

Pijany obcokrajowiec jeździł po Gliwicach. Chciał wręczyć łapówkę

W piątkowe popołudnie policjanci przewieźli do aresztu 26-latka.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 26-letniego obywatela Ukrainy, który dzień wcześniej podczas policyjnej kontroli zaproponował funkcjonariuszom korzyść materialną w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

26-latek był przekonany, że w ten sposób wykupi się od winy polegającej na tym, że prowadził pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości.

„Policyjni wywiadowcy (po cywilnemu) zainteresowali się osobowym mercedesem, którego kierowca jechał zbyt niebezpiecznie. Zatrzymali kierującego na ulicy Dolnych Wałów w Gliwicach. Przeprowadzono kontrolę trzeźwości, która potwierdziła podejrzenia stróżów prawa – kierujący był nietrzeźwy. Mężczyzna, gdy dowiedział się, że będzie zatrzymany, zaproponował policjantom korzyść majątkową, innymi słowy – łapówkę, w kwocie 3000 złotych” – informuje policja.

Przypominamy, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Z kolei za przestępstwo polegające na próbie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.