Gliwice Inwestycje Ważne

Po wielu miesiącach, droga w końcu przejezdna

Przywrócono do ruchu odcinek ul. Zbożowej między DK88 a ul. Toszecką.

Dobiegły tam końca prace realizowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji związane z budową kolektora deszczowego. Nawierzchnia drogi została odtworzona, a teren uporządkowany.

W styczniu, na prośbę Czytelnika, zajęliśmy się sprawą ul. Zbożowej. „Minął rok od momentu zamknięcia, a odcinek nadal pozostaje nieprzejezdny. Rozumiem inflację, problemy z materiałami. Przejeżdżam tam często i niestety końca nie widać. A skręt z DK88 na ulicę Toszecką w kierunku centrum w godzinach szczytu to nie lada wyczyn” – napisał pan Dawid.

Na początku roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach zapewniało, że zgodnie z umową z wykonawcą – prace na ul. Zbożowej powinny zakończyć się do 31 marca 2023 r. Po tym terminie miały nastąpić odbiory techniczne i ulica znów będzie całkowicie przejezdna. Tak się nie stało. Droga dalej jest rozkopana. W kwietniu zapowiedziano, że planowany termin zakończenia wszystkich robót budowlanych to koniec II kwartału 2023 r.

Przypomnijmy, że droga została zamknięta w styczniu 2022 r. Pierwotny termin zakończenia prac określano na pierwszy kwartał 2022 r. Roboty jednak się przeciągły.

Na szczęście, droga jest już otwarta.
fot. ZDM Gliwice