Gliwice Ważne

Pojadą dla hospicjum. Tym razem z Gliwic do Białegostoku

Przed nimi 700 km pełnej wyzwań drogi w upale, deszczu, wietrze i pyle. Ale pogoda im niestraszna, bo mają szczytny cel i niespożytą energię.

Po raz szósty grupa śmiałków ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. H. Sienkiewicza w Gliwicach, pod okiem pedagog Anny Guzek, wyruszy na wymagającą determinacji rowerową wyprawę. Uczniowie będą kręcić kilometry dla gliwickiego hospicjum. Tym razem kurs na Białystok!

Trwają przygotowania do wyprawy. Grupa uczniów szkoły podstawowej z sakwami i tygodniowym ekwipunkiem wyruszy do Białegostoku w poniedziałek, 27 maja. Pojadą przez Częstochowę, Kielce, Radom, Warszawę i Ostrów Mazowiecką. Obecnie weryfikowane są umiejętności i hart ducha – chętni do udziału w wyzwaniu testują swoją wytrzymałość m.in. na trasie Gliwice – Kraków. Do Białegostoku ruszą najwytrwalsi. Na szczęście jest jeszcze czas na podkręcenie formy i walkę ze słabościami, ale też na wsparcie wyprawy. Ekipa szuka sponsorów, którzy wspomogą dzielnych rowerzystów, płacąc za przejechane kilometry. Zbiórka organizowana jest również na portalu zrzutka.pl. Środki zostaną przeznaczone na rozbudowę Hospicjum im. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach wspierające nieuleczalnie chorych u kresu drogi życiowej.

Wyprawę będzie można śledzić na facebooku „Ponad podziałami. Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum”. Młodzi wolontariusze w 6 dni pokonają na rowerach około 700 km. To ponad setka dziennie! Trzymamy kciuki!