Gliwice Kryminałki Ważne

Policja „zdjęła” narkotyki z gliwickiego rynku

Sprawa handlu i udzielania narkotyków należy do poważnych, szczególnie gdy klientami, a zarazem ofiarami tej pułapki, stają się dzieci.

W weekend gliwiccy śledczy zatrzymali pięciu podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z nich, 59-latek, na wniosek policji i prokuratora, został już tymczasowo aresztowany. Kryminalni przeszukiwali także lokale i samochody w powiecie żywieckim. Z „rynku” zdjęto sporą ilość zakazanych środków.

Policjanci z IV komisariatu, prowadzący sprawę pewnego gliwiczanina, którego podejrzewali o udzielanie narkotyków małoletnim, dokonali przeszukania jego mieszkania i pomieszczeń przynależnych, ujawniając twarde narkotyki MDMA oraz „kryształy” w ilościach ponad 0,2 kilograma. Zabezpieczono też sporo suszu marihuany oraz nieustaloną substancję w formie tabletki. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd rejonowy aresztował tymczasowo podejrzanego.

Kolejny z mężczyzn zatrzymany został w okolicach Żywca. Policjanci, prowadząc swoje czynności, natrafili na trop podejrzanych mieszkańców Bytomia i Żywiecczyzny. W tym przypadku stróże prawa, będąc na wyjeździe, przeszukali dokładnie posesję na terenie jednej z miejscowości wspomnianego regionu. W piwnicy znaleźli „zapasy” zgromadzone w litrowych słoikach. Testery potwierdziły, że to marihuana o wadze ponad 0,6 kg. Jeden z podejrzanych, 47-latek, został zatrzymany, przewieziony do Gliwic i osadzony w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie o jego dalszych losach zadecyduje żywiecka prokuratura.

Przestrzegamy i przypominamy: osobom, które posiadają narkotyki, grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast wobec tych, którzy podejmują się ich sprzedaży, może zostać orzeczona kara nawet do 10 lat więzienia.