Gliwice Kryminałki Ważne

Policyjny piknik w Gliwicach

Gliwicka policja zorganizowała Piknik Rodzin Policyjnych. Impreza odbyła się na terenie Klubu Garnizonowego Jednostki Wojskowej w Gliwicach. Podczas pikniku miał miejsce również festiwal ciast i ciastek, z którego cały dochód poszedł na cele charytatywne.

W minioną sobotę, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi uczestniczyli w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Zarząd Terenowy NSZZP w Gliwicach. Współorganizatorami policyjnej imprezy byli członkowie Terenowego Stowarzyszenia IPA Knurów, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy KMP w Gliwicach, Kapelana Policyjnego, Policjantek i Policjantów oraz pracowników cywilnych.

W trakcie pikniku policjanci wraz z członkami rodziny rozmawiali z uczestnikami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Jednocześnie, korzystając z okazji, mogli się wymienić swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Oczywiście wykorzystując fakt, że Święto Policji wypada w okresie wakacyjnym, policjant zajmujący się szeroko rozumianą profilaktyką poruszał z najmłodszymi uczestnikami pikniku zagadnienia dotyczące bezpiecznego wypoczynku latem.

„Funkcjonariusze zaprezentowali nowy hybrydowy radiowóz i nowoczesny motocykl policyjny. Była to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć go z bliska. Każdy z przybyłych gości mógł usiąść w radiowozie, jak i na motocyklu, porozmawiać przez radiostację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny. Oprócz tego goście byli świadkami spektakularnego pokaz posłuszeństwa psa służbowego.

fot. KMP Gliwice

Na pikniku nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Jedną z nich był udział w drugiej edycji Rodzinnego Toru Przeszkód, malowanie farbami na przygotowanej specjalnie ścianie oraz rodzinne przeciągnie liny. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się przenośna strzelnica miłośnika surwiwalu st. asp. Jarosława Stachel, który prowadził wśród młodszych i starszych uczestników pikniku trening strzelecki z repliki broni na śrut” – relacjonuje policja.

fot. KMP Gliwice

„Można było zjeść pyszne kiełbaski i karczek z grilla, bigos, żurek czy nawet pajdę ze smalcem. Dodatkowo dzięki uprzejmości uczestników każdy z gości mógł popróbować różnych ciast i ciasteczek, z których cały dochód został przekazany „małej policjantce” Idze Sitarskiej, która zbiera na nowe ortezy. Już teraz możemy się pochwalić, iż udało nam się uzbierać 1000 złotych i korzystając z okazji, życzymy dzisiaj Idze Wszystkiego Najlepszego z okazji siódmych urodzin” – informuje KMP.