Gliwice Sport Ważne

Półmaraton w Gliwicach. Chcesz pobiec? Zapisz się

Chcesz spróbować swoich sił w jesiennym półmaratonie, zaliczyć „gliwicką dychę” lub wyścig nordic walking bądź krótszą trasę biegową na dystansie 5 km? Zgłoś się do 9. PKO Półmaratonu Gliwickiego, organizowanego w tym roku 8 października.

Entuzjaści półmaratonu będą mieli do pokonania trasę o długości 21 097,5 m. Fani krótszych biegów i nordic walking zmierzą się z dystansem 10 km oraz 5 km. Z planowanym przebiegiem tras oraz ich charakterystyką można się już zapoznać na stronie polmaratongliwicki.pl.

Start biegu na dystansie półmaratońskim wyznaczono na godz. 8.00 spod Areny Gliwice (ul. Akademicka 50). Kwadrans później, z dzielnicy Sikornik, wyruszą w trasę po mieście uczestnicy „gliwickiej dychy” i wyścigu nordic walking. Na końcu, o godz. 8.30, ze startu wyznaczonego przy ul. Zwycięstwa pobiegną osoby zgłoszone do biegu na dystansie 5 km. Zawodników będzie obowiązywał limit czasu – maksimum 3 godziny na półmaraton, 90 minut na 10 km oraz 45 minut na 5 km. Metą dla wszystkich będzie Arena Gliwice.
półmaraton Gliwice 2023 trasa