Gliwice Kryminałki Ważne

Rozbój na al. Korfantego w Gliwicach

Sąd tymczasowo aresztował, a prokurator objął dozorem zatrzymanych przez kryminalnych z pierwszego komisariatu dwóch sprawców rozboju ulicznego.

Do zdarzenia doszło 2 września 2020 roku w centrum Gliwic – na al. Korfantego. Dwaj mężczyźni zaczepili przechodnia i zaczęli go szarpać, a wykorzystując przewagę fizyczną, ukradli młodemu człowiekowi telefon iPhone 11 pro i drogie słuchawki.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Policji w Gliwicach zebrali mocne dowody i w niedzielę, 7 lutego, przystąpili do zatrzymań. W mieszkaniu ujęto 31-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, w Gliwicach zatrzymano też 19-latka. Kolejnego dnia zatrzymano trzeciego mężczyznę, u którego, zgodnie z oczekiwaniami, podczas przeszukania znaleziono skradziony telefon i słuchawki o wartości ponad 5 tys. zł.

8 lutego dwóch sprawców rozboju doprowadzono do prokuratury. Wobec jednego zastosowano dozór policyjny, natomiast drugi, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany. Osobie, która posiadała skradziony telefon, przedstawiono zarzut paserstwa – czyn ten też zostanie rozliczony i oceniony przez sąd.