Gliwice

Rusza sezon nad jeziorem w Czechowicach. Będzie piknik rodzinny

Rusza sezon kąpielowy na popularnych „Czeszkach”. W sobotę 10 czerwca nad jeziorem czechowickim odbędzie się inaugurujący piknik rodzinny z licznymi atrakcjami oraz akcją przypominającą, jak rozważnie zachowywać się nad wodą.

Sezon kąpielowy rozpocznie się już 10 czerwca. Z tej okazji Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach organizuje na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice piknik rodzinny. Z przygotowanych licznych atrakcji będzie można korzystać od godz. 13.00 do 16.00.

W trosce o spokojne wakacje i bezpieczny wypoczynek nad wodą, podczas pikniku zorganizowana zostanie akcja „Bezpieczne wakacje w Gliwicach”. Pierwszy blok potrwa od godz. 13.00 do 14.00 i będzie poświęcony pierwszej pomocy przedmedycznej (m.in. jej wzywaniu, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, opatrywaniu ran). W drugim bloku (od godz. 14.00 do 15.00) chętni zaznajomią się ze sprzętem ratowniczym, a w trzecim, który potrwa od godz. 15.00 do 16.00, zaplanowano zajęcia w wodzie. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, jak bezpiecznie zachować się nad wodą, będą też doskonalić techniki i sposoby pływania, m.in. z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego.

Podczas rodzinnego pikniku zaplanowano też pokazy zawodników klubu GUKS Carbo Boks oraz „SKS Muszkieter”. Na terenie OW Czechowice stanie też stoisko schroniska dla zwierząt, przy którym będzie można bliżej poznać czworonogi szukające domu. Dodatkowo będzie okazja, by zapoznać się z działalnością strażaków z OSP Gliwice-Brzezinka.

W sezonie letnim każdego dnia kąpielisko jest strzeżone przez ratowników – do końca czerwca w godz. od 10.00 do 18.00, w lipcu w godz. od 10.00 do 20.00, a od 1 sierpnia do 3 września w godz. od 10.00 do 18.00.

Ile kosztuje wstęp nad jezioro w Czechowicach?
Dorośli, osoby od 17. roku życia: 8 zł (6 zł z Gliwicką Kartą Mieszkańca)
Dzieci, młodzież szkolna do 16. roku życia: bezpłatnie

fot. Mosquidron / UM Gliwice