Gliwice Kryminałki Ważne

Stalker zatrzymany. Nękał 30-latkę z Gliwic

W czasie minionego weekendu gliwiccy policjanci zatrzymali 12 osób podejrzanych o popełnienie przestępstw. Byli to podejrzani o udział w bójce, podejrzani o handel narkotykami, łamie zakazów sądowe, stalking, znieważenia i naruszenia nietykalności interwencyjnych policjantów. 6 kierowców prowadziło swoje pojazdy, będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali 9 poszukiwanych przez policję, prokuratury i sądy.

Wśród nietrzeźwych kierujących niechlubnym rekordzistą okazał się 28-letni bytomianin kierujący peugeotem, zatrzymany w niedzielę przed 18.00 na ul. Nałkowskiej w Gliwicach. Mężczyzna miał w tym czasie we krwi ponad 2 promile. Okazało się ponadto, że na zatrzymanym ciążył wyrok sądowy zakazujący prowadzenia pojazdów.

„W sobotę na wniosek policjantów z V komisariatu prokurator Prokuratury Rejonowej Gliwice – Wschód zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej nękaniem kobiety. Stalker został zatrzymany przez śledczych po zawiadomieniu złożonym przez 30-letnią mieszkankę Gliwic. Mężczyzna od pewnego czasu uporczywie nękał pokrzywdzoną, wielokrotnie dzwonił, wysyłał SMS-y, nachodził w miejscu pracy i śledził. Został uprzedzony, że za złamanie zakazów będzie mógł się spodziewać zmiany środka zapobiegawczego na tymczasowe aresztowanie” – informuje policja.

Artykuł 190a par. 1 kodeksu karnego, określa — kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.