Gliwice Ważne

Syreny alarmowe zawyją w niedzielę. Najnowsze informacje

Rano minister Mariusz Kamiński poinformował, że z okazji 12 rocznicy katastrofy smoleńskiej w całym kraju zawyją syreny alarmowe. Po kilku godzinach wielu prezydentów miast zaczęło informować, że w swoich miastach syren nie uruchomią. Teraz są kolejne informacje w tej sprawie.

Prezydent Gliwic postanowił dołączyć do grona prezydentów, którzy nie chcieli włączać syren alarmowych 10 kwietnia. Taką informację podał na Facebooku. Po godz. 21.30 poinformował jednak, że syreny mogą jednak zawyć!

Jak informuje prezydent Gliwic: „Otrzymałem właśnie informację, że Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody chce uruchomić jutro w Gliwicach syreny alarmowe wbrew naszej decyzji. System jest skonstruowany w taki sposób, że urzędnicy wojewody mają taką możliwość.

Pozostaje mi tylko prosić Państwa o jak najszersze udostępnienie tej wiadomości i przekazanie swoim rodzinom i znajomym, że to tylko „ćwiczenia”. Prośbę tę kieruję szczególnie do tych gliwiczan, którzy goszczą w swoich domach obywateli Ukrainy oraz tych, których dzieci lub osoby starsze najbardziej obawiają się wybuchu wojny.

Miejskie punkty noclegowe również zostaną niezwłocznie poinformowane o sytuacji”.