Gliwice Sport Ważne

Szermierze z Gliwic z kolejnymi sukcesami

Wszyscy szpadziści i szpadzistki Piasta startujący w Mistrzostwach Śląska Juniorów w Radlinie wrócili do Gliwic z medalami. W turnieju indywidualnym gliwiczanie wywalczyli jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe medale. W fazie grupowej złoto zdobyła zarówno żeńska, jak i męska drużyna Piast I. Chłopcy i dziewczęta z drużyny Piast II wywalczyli odpowiednio 2. i 3. miejsce.

Mistrzostwa Śląska Juniorów młodszych zostały rozegrane w weekend, 17–18 czerwca, w Radlinie. Reprezentanci Piasta Gliwice stanęli na podium zarówno w fazie indywidualnej, jak i grupowej.

W turnieju indywidualnym złoty medal zdobył Wojciech Rzyczniak. Srebro wywalczyła Magda Ratyna. Brązowe medale przywieźli natomiast Emilia Korkus i Mikołaj Wesołowski.

Z kolei w fazie drużynowej złote medale wywalczyła drużyna kobieca Piast I w składzie: Anna Wieczorek, Emilia Korkus, Magda Ratyna i Weronika Kozdęba oraz drużyna męska Piast I w składzie: Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski, Paweł Klytta i Czcibor Partyka. Srebro zdobyli chłopcy z drużyny Piast II: Błażej Kurowski, Seweryn Gusta i Franciszek Drobczyk. Natomiast dziewczęta z drużyny Piast II w składzie: Paulina Ostrowska, Pola Drobczyk, Weronika Jędrzejec i Kamila Gusta, przywiozły do Gliwic brązowe medale.

Równolegle w Radlinie rozgrywany był także turniej z okazji Dnia Dziecka oraz Memoriał Pawła Ratajczaka. I w tych zawodach na podium stanęli reprezentanci i reprezentantki Piasta. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli Maria Szczurowska i Tytus Kurowski, 2. miejsce zajęła Maria Szydłowska, a na 5. miejscu zawody zakończyły Amelia Kowalik i Zofia Jędryś.