Gliwice Kryminałki Ważne

Tego kierowcy się nie spodziewali. Kontrola trzeźwości na autostradzie

Policjanci z gliwickiego komisariatu autostradowego policji przeprowadzili działania kontrolno-pomiarowe na śląskich odcinkach autostrad A1 i A4.

„W niedzielę mundurowi dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość, a w poniedziałek zatrzymywali pijanych kierujących. Efektem działań jest ponad 250 ujawnionych przekroczeń prędkości oraz 5 kierowców na podwójnym gazie” – przekazuje policja.

W działaniach zorganizowanych przez policjantów z KAP uczestniczyli także mundurowi wydziałów ruchu drogowego z miast, przez które przebiegają śląskie odcinki autostrad A1 i A4. W niedzielę policjanci patrolowali autostrady i zwracali uwagę na kierowców, którzy za nic mieli obowiązujące ograniczenia prędkości. Mundurowi wykorzystali nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

„Policjanci skontrolowali 252 pojazdy i ujawnili aż 297 wykroczeń. Oprócz ponad 250 przekroczeń prędkości, niektórzy kierowcy zostali ukarani również m.in. za używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy niestosowanie sie do ruchu prawostronnego. Przypominamy, że lewy pas służy do wykonywania manewru wyprzedzania i omijania, a kierowcy zobowiązani są poruszać się prawym pasem, jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. W innym przypadku mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. W sumie nałożono 259 mandatów karnych, zastosowano 39 pouczeń, a wobec 3 skierowano wniosek o ukaranie do sądu” – informuje policja.

W poniedziałek mundurowi skupili się na nietrzeźwych kierujących. Na węzłach autostrad przebadali 827 kierujących. W sumie podczas działań policjanci ujawnili 5 pijanych kierowców i zatrzymali 4 prawa jazdy (1 z kierujących nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami).