Gliwice Ważne

Tężnią w Gliwicach znowu czynna. Od kiedy?

Po zimowej przerwie ruszyła tężnia solankowa przy ul. Chorzowskiej, lubiane i cenione przez gliwiczan miejsce zdrowotnych spacerów, inhalacji solankowych i wypoczynku.

Tężnia w gliwickim lesie Komunalnym działa już od niemal trzech lat i cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – to pięknie położone mikro-uzdrowisko otoczone zielenią, w którym można się zrelaksować, nabrać sił i poddać nadmorskiej kuracji inhalacyjnej.

Warto pamiętać, że o ile nie ma przeciwwskazań medycznych, korzystanie z tężni solankowej ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Pod wpływem słońca i wiatru rozpylona solanka tworzy mgiełkę bogatą m.in. w jod, brom, magnez, sód, potas czy żelazo, dlatego przebywanie w pobliżu inhalatora jest porównywane z dobroczynnym działaniem nadmorskich spacerów. Ponadto pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego, wzmacnia system odpornościowy i wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego i alergii.

Solankowych inhalacji można zażywać na wygodnych ławkach i drewnianych leżakach. Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu są stojaki na rowery i miejsca parkingowe dla samochodów.