Gliwice Kryminałki Ważne

Tych osób szuka policja. Gdy się zgłoszą, to ich wizerunki nie zostaną ujawnione

Wydział kryminalny III komisariatu prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem, polegających na przełamaniu elektronicznego zabezpieczenia karty płatniczej poprzez wykonanie dziewięciu nieautoryzowanych płatności zbliżeniowych na terenie placówek handlowych i gastronomicznych w Gliwicach.

Do przestępstwa doszło 26 stycznia br. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznych na stopklatkach filmu nieznanych osób. Zarejestrowani przez kamerę monitoringu mężczyzna i kobieta podejrzewani są o popełnienie przestępstwa. Do tej pory detektywom nie udało się ustalić ich tożsamości.
– Czasowo publikujemy zamazane wizerunki sprawców, dając im tym samym szansę na zgłoszenie się w III komisariacie przy ul. Pszczyńskiej – do 16 marca. Po tym terminie wizerunki zostaną opublikowane z prosbą do internautów, którzy rozpoznają lub pedejrzewają kogo zarejestrował monitoring – informuje policja.

Kontakt z prowadzącym postępowanie: st. sierż. Adrian Wróblewski tel. 47 859 03 22, adrian.wroblewski@gliwice.ka.policja.gov.pl