Gliwice Ważne

Walczymy z depresją. Gdzie szukać pomocy?

W czwartek, 23 lutego, przed Urzędem Miejskim w Gliwicach będzie można spotkać pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, którzy w Antydepresyjnym Punkcie Edukacyjnym będą udzielać informacji na temat depresji i informować, gdzie można szukać pomocy.

Obniżone samopoczucie, spadek nastroju, smutek, rezygnacja, brak sensu życia, trudności w radzeniu sobie z codziennością i problemami, to częste oznaki depresji. Ta choroba mocno wpływa na relacje z innymi osobami, izoluje od otoczenia, zamyka. Warto stawić jej czoła i szukać pomocy dla siebie i bliskich nam osób.

W najbliższym czasie, 23 lutego, w Światowym Dniu Walki z Depresją przed główną siedzibą Urzędu Miejskiego (przy wejściu od strony ul. Zwycięstwa), w godz. od 10.00 do 14.00, będzie czynny Antydepresyjny Punkt Edukacyjny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach i Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych gliwickiego UM. Pracownicy Poradni będą rozdawać ulotki informacyjne na temat depresji i radzić, gdzie szukać pomocy. Akcja jest organizowana w naszym mieście już po raz szósty.

Z kolei Górnośląskie Stowarzyszenie „Familia” przy ul. Św. Huberta 60 zaprasza tego dnia na telefoniczne konsultacje psychologiczne i terapeutyczne oraz ewentualne umówienie na bezpłatne spotkanie w zaplanowanym terminie. W godz. od 16.00 do 18.00 można zadzwonić pod numer telefonu: 797-286-962.

Na bezpłatne badania przesiewowe dla gliwickich dzieci i młodzieży dotyczące depresji zaprasza Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Akademia Nauki Gliwice przy ul. Hoblera 10 (dojazd od ul. Tarnogórskiej).
Od 23 lutego przez dwa tygodnie prowadzone będą działania profilaktyczno-informacyjne (test + konsultacja z psychologiem). Zapisy będą przyjmowane od piątku 17 lutego poprzez stronę internetową akademiagliwice.pl. Poradnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 do 20.30 oraz w soboty w godz. od 8.00 do 13.00.