Gliwice Kryminałki Ważne

We wtorek policyjna akcja. Kogo będą obserwować?

We wtorek gliwicka drogówka przeprowadzi akcję „Bezpieczny Pieszy”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa tych użytkowników drogi, a szczególności obserwacja, czy zarówno kierujący, jak i sami piesi przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

„Zwiększenie bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych to jedno z podstawowych zadań, które na co dzień otrzymują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gliwickiej komendy. Już jutro szczególna uwaga stróżów prawa skierowana zostanie w rejon przejść dla pieszych. Będziemy sprawdzać, czy kierujący i piesi przestrzegają zasad bezpieczeństwa, a więc czy stosują się do obowiązujących przepisów” – informuje policja z Gliwic.

Akcja będzie trwała przez cały dzień, a gliwiccy policjanci zwrócą szczególną uwagę na:
– zachowanie pieszych (czy korzystają z przejścia dla pieszych, czy dają szansę kierującym na prawidłową reakcję, czy obserwują co dzieje się na drodze i nie korzystają w tym samym czasie gdy przechodzą przez jezdnię z telefonów komórkowych)
– zachowanie kierujących (czy poruszają się w rejonie przejść dla pieszych z dozwoloną prędkością, czy zwalniają przy przejściach i wreszcie, czy udzielają pierwszeństwa pieszym na przejściu)

„Przypominamy, że nie tylko przestrzeganie przepisów, ale wzajemny szacunek i kultura to gwarancja poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników drogi” – dodaje KMP Gliwice.