Gliwice Inwestycje Ważne

Wycinka drzew przed dworcem i na pl. Piastów

Z krajobrazu Gliwic znikną kolejne drzewa. Tym razem przy okazji budowy centrum przesiadkowego przy gliwickim dworcu PKP. Przykre jest to, że projekty nowych aranżacji przestrzennych nie uwzględniają starych, rosnących drzew. Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że będą nasadzenia zastępcze. Jak jednak ma się dopiero co posadzone, niewielkie drzewko, do starego, wysokiego okazu?

W Gliwicach powstanie centrum przesiadkowe. Przygotowania ruszają. Na początek będą to prace przygotowawcze i rozbiórkowe. Następnie przyjdzie czas na zmiany w organizacji ruchu polegające na zamknięciu ulic Okopowej i Na Piasku.
Przebudowa układu drogowego dla realizowanego centrum przesiadkowego po południowej stronie dworca kolejowego, za którą odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Miejskich, obejmuje ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, fragment ul. Zwycięstwa, plac przed dworcem PKP, ul.: Okopową i Na Piasku. Zmiany obejmą także Plac Piastów, odcinek ulic: Jagiellońskiej, Piwnej oraz remont ciągu pieszo-rowerowego w ciągu ul. Gen. Leona Berbeckiego na odcinku od Alei Przyjaźni do ul. A. Fredry.

Zmiany, metamorfozy i utrudnienia w ruchu, to wszystko czeka nas przez najbliższe dwa lata.

Dzisiaj wykonawca rozpoczyna etap prac przygotowawczych do budowy, związanych z usunięciem drzew znajdujących się przed dworcem PKP i na placu Piastów. Po zakończonej budowie, w ramach realizacji inwestycji nasadzonych zostanie: blisko 150 drzew. Będą to jednak niewielkie drzewka, które przez wiele lat nie będą wyglądały tak okazale, jak te wycięte.