Gliwice Kryminałki Ważne

Wypadek na przejściu dla pieszych w Gliwicach

W trakcie minionego świątecznego okresu gliwiccy policjanci intensywnie pracowali, przyjmując 248 telefonicznych wezwań i próśb o interwencje. Funkcjonariusze obsłużyli w czasie weekendu i świąt 16 kolizji drogowych oraz jeden wypadek.

Do poważnego zdarzenia doszło 26 grudnia przed godziną 17.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Kochanowskiego w Gliwicach. Kierująca skodą nie zauważyła przechodzącej przez przejście 50-latki oraz jej syna. Piesza doznała złamań i została przewieziona do szpitala. Kierującej pojazdem zatrzymano uprawnienia.

W trakcie działań kontrolnych zatrzymano również 4 kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-letni mężczyzna zatrzymany w sobotę na ulicy Częstochowskiej, prowadzący volkswagena golfa. W organizmie wykryto 2,5 promila alkoholu. Tego samego dnia w Kuźni Nieborowskiej, na ulicy Rybnickiej, doszło do kolizji. Zderzyły sie dacia i volkswagen golf. Jedna z kierujących (44-latka) miała 1,7 promila alkoholu we krwi.