Gliwice Kryminałki Ważne

Zaatakował ratowniczkę z pogotowia. Zatrzymano też włamywacza

Zatrzymywano na gorącym uczynku złodziei, włamywaczy, nietrzeźwych kierujących, naruszających nietykalność ratowników medycznych oraz policjantów.

Aresztowano sprawcę rozboju i posiadacza znacznych ilości narkotyków. Zdarzyły się dwa wypadki drogowe, do jednego lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). W Sośnicy doszło także do wieczornej ewakuacji 22 mieszkańców bloku. Na numer alarmowy 112 wpłynęło 299 zgłoszeń, w tym 42 przypadki wymagające pilnej interwencji – ratowania życia, zdrowia lub mienia. Szczęśliwie, po szeroko zakrojonych poszukiwaniach, odnaleziono jedną zaginioną osobę.

Policjanci interweniowali w sprawie 60-latka, który w czasie udzielania mu pomocy w gliwickim szpitalu naruszył nietykalność ratowniczki medycznej, grożąc jej śmiercią. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został hospitalizowany, jednak po wyzdrowieniu czeka go proces karny.

Z ciekawszych zdarzeń można wspomnieć o sygnale od anonimowej osoby, która zauważyła coś niepokojącego w rejonie jednego z domów jednorodzinnych w centrum Sośnicowic. Na miejsce przybył znajdujący się nieopodal patrol drogówki. Funkcjonariusze dostali się na teren posesji i zatrzymali włamywacza. Sprawca dostał się do wnętrza domu, którego właściciele mieszkają za granicą, poprzez wypchnięcie okna. Sprawę do dalszego prowadzenia przejął komisariat I.

Sąd Rejonowy po wniosku złożonym przez prokuratora tymczasowo aresztował 38-letniego knurowianina, zatrzymanego przez knurowskich policjantów. Mężczyzna dopuścił się rozboju na kobiecie, w którego trakcie ukradł telefon komórkowy. Policjanci zabezpieczyli przy podejrzanym prawie 0,6 kilograma marihuany. Za kratami będzie oczekiwał na proces karny i wyrok.

Ewakuowano też mieszkańców jednego z bloków w Gliwicach. Co się stało?