Gliwice Kryminałki Ważne

Zakończono poszukiwania w jeziorze w Czechowicach

Dzisiaj na terenie kąpieliska Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice strażacy prowadzili działania poszukiwawcze w związku z podejrzeniem utonięcia osoby.

– Kilkugodzinne przeszukiwanie akwenu prowadzone przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia m.in. z użyciem sonaru nie przyniosło skutku, zgłoszenie nie zostało potwierdzone – informuje gliwicka straż pożarna.

Ośrodek wznowił działalność umożliwiając korzystanie ze zbiornika.

Jak wcześniej informowała gliwicka policja: W piątkowy późny wieczór policja otrzymała zgłoszenie, które poderwało do działania wszystkie służby. Ratownicy wodni dokonali odkrycia wywołującego złe przeczucia – na plaży leżał ręcznik i klapki, właściciela jednak nigdzie nie mogli dostrzec. Rozpoczęto poszukiwania.

W piątek na plaży jeziora czechowickiego, w rejonie wieży, dokładnie o godzinie 21.41, ratownicy ujawnili klapki i niebieski ręcznik. Prześledzono monitoring, z którego zapisów wynikało, że właściciel tych rzeczy wszedł do wody – nie widać jednak, aby w tym samym miejscu z jeziora wyszedł. Sprawą zajęli się policjanci oraz pozostałe służby – straż pożarna i straż miejska, rozpoczęto przeczesywanie akwenu.

straż pożarna policja czechowice
fot. PSP Gliwice