Gliwice Ważne

ZDM zapewnia: „Jesteśmy gotowi na zimę”. Poczekamy, zobaczymy

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach radośnie oznajmił na swojej stronie internetowej, że jest gotowy na zimę.

„Gliwice na zbliżający się okres zimowy są już przygotowane” – zapewniają pracownicy ZDM, którym kieruje Anna Gilner.

„Wraz z nadejściem pierwszych przymrozków i opadów śniegu, wszelkie zgłoszenia związane z warunkami zimowymi na drogach i chodnikach, które znajdują się w administrowaniu Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach będzie można zgłaszać wyznaczonym pracownikom jednostki – pod numerami telefonu: 607 606 225, 667 096 122, 607 608 832 oraz 693 373 843.
Tradycyjnie, w przypadku opadu śniegu, wykonawca w pierwszej kolejności odśnieżał będzie i posypywał główne ulice i szlaki komunikacyjne. Jezdnie muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością (czarne, mokre) do jednej godziny po ustaniu opadów śniegu. W trakcie intensywnych i długotrwałych (powyżej 3 godzin) opadów śniegu wykonawca, prowadził będzie prace w sposób ciągły, nie dopuszczając do zalegania na jezdni warstwy błota pośniegowego grubszej niż 5 cm” – informuje ZDM.

„Koordynator Akcji Zima, zlecając prace decyduje czy będą one wykonywane w ciągu doby, czy w formie jednorazowego przejazdu przez dany rejon. Przygotowanie maszyn i zapewnienie niezbędnych materiałów do prowadzenia prac, w ramach zimowego, utrzymania należą do wykonawcy” – na wszelki wypadek przypominają urzędnicy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, chodniki, przystanki komunikacji miejskiej posypywane będą środkiem ekologicznym. Ten sam preparat używany będzie także na Starówce i w strefie płatnego parkowania.

„We wskazanych miejscach, do usuwania śniegu i lodu nasi wykonawcy będą zobowiązani używać chlorek magnezu. Środek ten nie wykazuje negatywnego wpływu zarówno na organizm człowieka, jak i nasadzone w pasach drogowych rośliny. Jego stosowanie jest przyjazne dla psich łap, nie niszczy obuwia, a także jest neutralne dla nawierzchni chodników” – informuje ZDM.

Poczekamy, zobaczymy jak wygląda ta gotowość do usuwania śniegu.