Gliwice Ważne

Zmiany w rozkładach jazdy. Sprawdź szczegóły

Zarząd Transportu Metropolitalnego zmodyfikował rozkład jazdy autobusów linii 57, 187,259, 280, 287, 692, 693, 699, 702, 924 oraz M106. Zmiany mają przyczynić się do poprawy obsługi komunikacyjnej dzielnic: Wojska Polskiego, Starych Gliwic oraz Brzezinki.

Od 4 września obowiązują następujące zmiany:
– Na linii 57 zmniejszono liczbę kursów do przystanku „Brzezinka Park Logistyczny” w dni robocze z 10 do 5.
– Na linii 259 zmniejszono liczbę kursów w relacji: Gliwice Centrum Przesiadkowe – Osiedle Waryńskiego Pętla w dni robocze. Dodatkowo ograniczono pojemność taboru jednego autobusu z CN na BN w dni robocze, wydłużono do Sośnicy kursy realizowane obecnie w relacji: Stare Łabędy Einsteina – Gliwice Zajezdnia w godzinach porannych w dni wolne od pracy.
– Na linii 280 dopasowano do potrzeb godziny odjazdów w dni robocze w godzinach wieczornych.
– Na linii 287 uruchomiono dodatkowy kurs w dni robocze, w godzinach pomiędzy szczytami komunikacyjnymi.
– Na linii 692 wydłużono godziny kursowania (do godz. 23.00), wprowadzono też wieczorą regularną częstotliwość kursów (co 60 minut) i włączono dodatkowy autobus.
Na linii 699 zmniejszono częstotliwość kursowania w dni robocze w godzinach pomiędzy szczytami komunikacyjnymi oraz w godzinach wieczornych z co 30 do co 60 minut.
– Na linii 924 wprowadzono dodatkową parę kursów w dni robocze w relacji: Osiedle Waryńskiego Pętla – Brzezinka Nobla, które zapewnią możliwość powrotu z pracy pracownikom Podstrefy Gliwickiej KSSE po godzinie 14.00. Zawieszono z kolei kursy po godzinie 22.00 w relacji: Osiedle Waryńskiego Pętla – Brzezinka Wyczółkowskiego.
– Na linii M106 skrócono wybrane kursy do relacji: Gliwice Centrum Przesiadkowe – Brzezinka Park Logistyczny, uruchomiono dodatkowe kursy w relacji: Gliwice Centrum Przesiadkowe – Brzezinka Park Logistyczny, dopasowano godziny odjazdów zapewniając połączenia przesiadkowe na liniach obsługiwanych przez operatora GTV BUS w Rudzińcu.